Menu

Cem Emüler Kimdir / Aşk Laftan Anlamaz Dizisi Nejat


Cem Emüler Aşk Laftan Anlamaz Dizisinde Nejat karakterinde rol almaktadır. Nejat Sarsılmaz Murat (Burak Deniz) ve Doruk’un (Oğuzhan Karpi) babasıdır.

Küçük oğlu Doruk, Murat’ın annesinden ayrıldıktan sonraki ikinci evliliğini yaptığı Derya’dandır ( Betül Çobanoğlu).

Nejat Sarsılmaz kendi şirketinden artık emekli olmuş, iş dünyasından uzak bir hayat yaşamak ister ve şirketi oğulları Murat ve Doruk’a bırakır.

Cem Emüler Kimdir?

Cem Emüler 19 Nisan 1962 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Tiyatro eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Eğitimciliği ve Yönetmenlik bölümünde tamamlamıştır.

Ayrıca yine Ankara Devlet Konservatuarı’nda Tiyatro bölümünü de bitiren oyuncu Cem Emüler tiyatroya adım atmadan önce ise Ankara Üniversitesi’nde Tıp Fakültesini bitirmiş fakat sonra kendini tiyatroda bulmuştur.

Oyuncu Cem Emüler ABD ve Almanya’da da kısa süreli Yaratıcı Drama ve Drama Yolu ile Gelişim eğitimleri almıştır. Cem Emüler’in eşi Deniz Emüler’dir.

1999 ve 2000 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük yapmıştır. Ayrıca oyuncu 2012 yılında 16. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Yönetmeni Ödülü’nü almıştır.

Birçok tiyatro oyununda hem oyunculuk hem yönetmenlik yapan Deniz Emüler son dönemde Ali Sabuncugil oyunculuk ajansı ile çalışır durumdadır.

Cem Emüler Fiziki Özellikleri

54 yaşındaki Cem Emüler 1.78 cm boyunda ve 85 kg ağırlığındadır. Koç burcu olan oyuncu göz rengi kahverengi ve keldir.

Cem Emüler Sosya Medya Hesapları

Cem Emüler’in Facebook hesabı yoktur. Instagram’da ve Twitter’da kendisine @cemuler olarak ulaşılabilir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain