Menu

Canan Ergüder Kimdir / Yıldızlar Şahidim Dizisi Zeyno


Canan Ergüder Kimdir?
Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.61 boyunda 49 kiloda olan Canan Ergüder oldukça zarif ve estetik bir bayandır. Çocukluk yıllarında 10 sene kadar bale eğitimi almıştır.

Sarı saçlı ve yeşil gözlüdür. Yıldızlar şahidim olsun dizisinde eski bir şarkıcıyı canlandırmaktadır.

Dizideki haziran karakterine yardım ederek, yeni bir yıldız yaratıp rakip prodüktöre karşı zafer kazanmayı planlamaktadır.

Canan Ergüder Hakkında Kısa Bilgi

Üsküdar Amerikan lisesinden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dil Edebiyatı bölümüne başlamış fakat okulu tamamlamadan ABD’ ye yerleşip öğrenimine ve yaşamına orda devam etme kararı almıştır.

ABD’de 4 yıl sosyoloji ve Tiyatro bölümünde eğitimine devam etti. New York ta oyunculuk üzerine yüksek ihtisasını tamamladıktan sonra çeşitli atölyelerde de eğitimler alarak kariyerinde çeşitli başarılar elde etmiştir.

Tüm bu kariyer adımları boyunca garsonluk yaparak hayatını kazanmıştır. Daha sonra da Türkiye’ye gelerek birçok film, dizi ve tiyatro da oyunculuk yapmıştır.

Dizilerin ve sinema filmlerinin aranan yüzü olan Canan Ergüder kısa sürede izleyiciler tarafından hak ettiği takdiri görmeyi başarmış ve kariyer basamaklarını hızlı adımlar ile çıkmayı başaran bir oyuncu olmuştur.

Canan Ergüder’in Aldığı Ödüller

• 2007 yılında Hoboken Uluslararası Film Festivalinde oynadığı uzun metrajlı bir filmde En iyi yardımcı kadın ödülünü almıştır.

• 2009 yılında Afife Jale Tiyatro ödüllerinde en başarılı yardımcı kadın oyuncu ödülünü alarak başarılarına eklemiştir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain