Menu

Burak Tamdoğan Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Tekin


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Tekin
Televizyon ekranlarına bu sezon giriş yapan Bu Şehir Arkandan Gelecek oyuncusu Burak Tamdoğan Tekin karakterini canlandırıyor.

Dizide ki Derin’in (Leyla Lydia Tuğutlu) babasıdır. Tekin babasını ve ağabeyinin katilidir. Geçmişte bu durumu bir şekilde örtbas etmiş ve aile şirketinin başına geçmiş, başarılı bir iş adamı olmuştur.

Kızı Derin’e kendisinin istediği adamla evlenmesi konusunda baskı yapar. Derin’in düşünceleri ve dans etme hayallerini hiçe sayar. Sert mizaçlı bir karakterdir Tekin.

Burak Tamdoğan Biyografi          

Oyuncu 3 Mart 1971 yılında Ankara’da doğmuştur. Burak Tamdoğan, dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. 45 yaşındaki Burak Tamdoğan 1989 yılı ve 1996 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümünü okudu.

1996 ve 2001 yılları arasında da Ankara Üniversitesi’nde tekrar Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Tiyatro Bölümü okumuştur.

Okuduğu yıllarda Ankara Sanat Tiyatrosu ve aynı zamanda başka tiyatrolarda da yönetmen ve oyuncu olarak çalışmıştır.

İki ayrı üniversitede oyunculuk eğitimi almış olan Burak Tamdoğan, oynadığı dizilerde genellikle yardımcı rollerde yer almıştır.

Yabancı dil olarak iyi seviyede İngilizce bilen oyuncu, 1.85 cm boyunda, renkli gözlü ve sarışındır. Tecrübeli oyuncu bu güne kadar birçok tiyatro da oyuncu, rejisör ve yönetmen olarak görev almıştır.

Tamdoğan yurt içinde ve yurt dışında modern ve geleneksel tiyatro da doğaçlama üzerine eğitimler vermiştir. Bu eğitim konuları arasında Analitik Düşünme, Farkındalık, Akıl Oyunları, Öykü Kurma ve Doğaçlama Oyunculuk gibi konular yer alır.

Oyuncu Psikoloji ve Tiyatro bölümü olarak iki farklı üniversitede bölümünde okumuş olmanın verdiği avantajla; verdiği eğitimlerde psikoloji ve tiyatroyu sentezleyip performans ve interaktif anlatım temeline dayalıdır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain