Menu

Bülent Alkış Kimdir / Dayan Yüreğim Dizisi Tahir


Fox TV ekranlarında ocak ayından itibaren seyirce karşısına geçecek olan Dayan Yüreğim dizisinin saati ve günü henüz belli değil.

Yapımcılığını Endemol Shine’nin üstlendiği dizinin bazı bölümleri İstanbul’da çekilirken bazı bölümleri de Hollanda’nın başkenti Amsterdam da çekileceği söylendi.

Dizide her şeyini kaybeden bir kadının tekrar hayatta tutunma mücadelesini tüm gerçekleriyle ortaya koymasını konu almaktadır.

Yakışıklı ve başarılı oyuncu Bülent Alkış ise dizide Tahir karakterine hayat vermektedir. Gerek Tahir karakteri gerekse diğer karakterler hakkında bilgi verilmemektedir. Dizinin ilk bölümü izleyiciler tarafından heyecanla beklenmektedir.

Bülent Alkış Kimdir?

Bülent Alkış 9 Mayıs 1974 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Şu anda 43 yaşında olan Bülent Alkış 1.86 boyunda, 80 kilodur.

Kahverengi gözlü ve başak burcudur. Lise eğitimini bitirdikten sonra amatör tiyatro grubu olan Şiirce ve Tiyatro Merdiven’de görev aldı.

18 yaşındayken İzmir Konak Belediye Tiyatro’sunda çalışmalara başladı. İlk oynadığı ve postacı rolünü aldığı tiyatrosunun ismi ise “Alamanya’ dan Bir Yar Gelir Bizlere” dir.

Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a gelen Bülent Alkış bir ajansa kayıt oldu.

İstanbul’daki oyunculuk hayatına ilk adımı Pınar Çocuk Tiyatrosu ile olmuştur. Levent Kırca ve Oya Başar ile oynadığı “Hangi Yüzle” isimli oyunu ile profesyonelliğe ilk deneyimi olmuştur.

Başarılı oyuncu Bülent Alkış hayatını sonraki yıllarında oyunculuğa devam etmiş ve halen etmektedir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain