Menu

Birce Akalay Kimdir / Hayat Bazen Tatlıdır Dizisi Hayat Öğretmen


Birce Akalay’ı şimdilerde bambaşka bir karaktere hayat verirken görmek mümkün. Son dönem projesinde sert, dobra ama bir o kadar da narin bir öğretmeni canlandırıyor.

Kız kardeşiyle beraber sürdürmeye çalıştığı bir hayatı konu edinen dizi içerisinde gençlik esintileri barındırıyor. Yer aldığı proje tecrübeli oyuncunun 10. dizisi. Yer aldığı dizi, sinema ve reklam listesi çok geniş.

Birce Akalay Kimdir?

19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul’da doğan güzel oyuncu 32 yaşında. Koç burcu. İzleyicilerin aralarında ışıltı ve renk görmeye alışkın olduğu saçlarının doğal rengi ise siyah.

Göz rengi sarıya çalan bir ela… 173 cm uzunluğunda ve 56 kilo ağırlığında. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı ve aynı şekilde İstanbul’da tamamladı.

Güzel sanatlar lisesinin tiyatro bölümünde eğitim alarak lise hayatını geçirdi. Üniversite eğitimi için ilk tercihi İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi bölümü oldu fakat buradaki eğitimi yarıda bırakarak başka bir okula yöneldi ve Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümüne geçiş yaptı.

Buradan mezun oldu. 2004 yılında katıldığı güzellik yarışması hayatının dönüm noktası oldu. Dereceye girdi ülkemizi başka ülkelerde başarıyla temsil etti. Yarışmadaki başarısıyla gelen dizi tekliflerini kabul ederek 2007 yılında iki tane kısa süreli dizide rol aldı.

2008 yılında ise büyük bir çıkış yakalayarak iki tane sinema filminde yer alma fırsatı buldu. Dizi dünyasındaki esas çıkışını ise 2010 yılında Ürgüp’te çekilen bir dizide canlandırdığı karakterle yaptı.

Bu tarihten sonra yayın hayatı uzun süren birçok başarılı dizide başrol oynadı. 2016 yılında eski eşi ile beraber bir sinema filminde rol aldı.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain