Menu

Begüm Birgören Kimdir Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi İnci

İnci öğretmen gözlerini hapishanede dünyaya açmıştır. Annesinden küçük yaştan ayrılan İnci öğretmen, yetimhanede büyümüştür.

İnci öğretmen tüm yaşamını suçlu çocukların topluma kazandırılmış bireyler olması için adamış fakat bürokrasinin meydana getirmiş olduğu soğuk esinti yüzüne daima çarpmıştır. Bu nedenle bu çocuklar adına proje yürütmeye karar vermiştir ve oldukça gözü kara bir öğretmendir.

Begüm Birgören Kimdir?

20 Eylül 1982 yılında Eskişehir’de doğmuştur ve Begüm Birgören şu an 34 yaşındadır. Güzel oyuncu, Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olmuş, aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi’nde Film ve Drama üzerine yüksek lisans da yapmıştır.

Daha öncesinde Fenerbahçe lisesinden mezun olan Begüm Birgören’in annesi öğretmen babası ise ekonomisttir. Bu çiftin iki kızından biridir ve en büyük kızıdır, annesi Çerkez kökenlidir.

Begüm Birgören henüz 13 yaşındayken Müjdat Gezen Sanat Kurslarını gazetede görmüş ve bu kurslara katılmaya başlamıştır.

Üniversite hayatına devam ederken Med Yapım şirketinin kamera arkasında staj yapmış ve bu sayede Oğuzhan Tercan tarafından keşfedilmiş bir oyuncudur. İlk başlarda kamera arkasında kariyerine devam eden oyuncu daha sonra kamera karşısında oynamaya başlamıştır.

Begüm Birgören 2013 yılında Lions Tiyatro Ödülleri kapsamında yılın en başarılı kadın oyuncusu olarak nitelendirilmiş ve ödül almıştır. Oyuncunun boyu 1.66, kilosu ise 54’tür. Ela gözlere sahiptir ve siyah saçlıdır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain