Menu

Bana Sevmeyi Anlat Alper Kim Gerçek Adı Nedir?

bana-sevmeyi-anlat-alper-kimdir
Bana Sevmeyi Anlat Dizisindeki Alper Kimdir Gerçek Adı Nedir?
Fox’un bu seneki en çok izlenen dizilerinden biri olan Bana Sevmeyi Anlat dizisinin ana karakterlerinden biri olan Alper’i,  Kadir Doğulu canlandırmaktadır.

Alper yani Kadir Doğulu kimdir?

Başarılı oyuncu 19 Nisan 1982 tarihinde Mersin’de doğmuştur.  İstanbul’a ilk geldiği dönemlerde ünlü kafelerde garsonluk yapmıştır.  Bir süre yurtdışındaki restoranları inceleyerek deneyim kazanmıştır.  Daha sonrasında iki yıl restoran işletmeciliği yapan başarılı oyuncu,  Okan Üniversitesinde Gastronomi bölümünü bitirmiştir.

Kadir Doğulu’nun televizyon dünyasına girmesi 2010 yılını bulmuştur. İlk olarak Küçük Sırlar dizisinde oynadığı Ali karakteri ile büyük beğeni toplamıştır. Ardından ilk başrolünü Neslihan Ata gül ile paylaştığı Fatih Harbiye dizisinde oynamıştır. Pis Yedili,  Sevdam Alabora,  Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi sevilen dizilerde önemli roller üstlenmiştir.

Ayrıca Bir hikâyem Var adlı sinema filminde de yer almıştır. Son olarak da Bana Sevmeyi Anlat isimli dizide yakışıklı restoran işletmecisi Alper karakterine hayat vermektedir. Yakışıklı oyuncu sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Bir dönem ünlü şarkıcı Hande Yener ile aşk yaşamıştır. 2016 yılında da Fatih Harbiye dizisinde tanışıp âşık olduğu Neslihan Ata gül ile evlenmiştir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain