Menu

Ali Yörenç Kimdir / Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Yiğit


Bu Şehir Arkandan Gelecek Dizisi Yiğit
ATV ekranlarında oynayan Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Yiğit karakterini Ali Yörenç canlandırıyor. Dizide Derin’in nişanlısıdır. Derin’in babası Tekin’in de bu evlilik olması için yoğun baskısı vardır.

Fakat Derin’in bir sabah uyandığında gelecekle ilgili hayalleri, planları değişir. Yiğit bu günden sonra Derin ile evlenmek için oyunlar ve tuzaklar kurmaya başlar.

Ali Yörenç Biyografisi

Ali Yörenç 23 Eylül 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. 32 yaşındaki Ali Yörenç, üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde almıştır.

Sarışın, mavi gözlü ve 1.95 cm boyunda ki yakışıklı oyuncu ünlü senarist Ece Yörenç’in oğludur. Animasyon ve çizgi filmlere merakı vardır.

Ünlü senarist Ece Yörenç’in oğlu olan Ali Yörenç, annesinin bu sektörde olmasının da etkisiyle küçüklüğünden beri oyunculuğa ilgi duymuştur.

Annesinin mesleği sonucu küçük yaştan itibaren sürekli film ve dizi setlerinde bulunmasından dolayı oyunculuğa her zaman sempatisi olan yakışıklı oyuncu, kendini bu alanda geliştirmek için çalışmalara çoktan başladı.

Profesyonel anlamda eğitimler almadan sektöre girmek istemediğini belirten Ali Yörenç, oyunculuk konusunda kararlı ve kalıcı olacağının sinyallerini böylece vermiş oldu.

Ayrıca oyuncu, küçük yaşlarda okul zamanlarında iken birçok gösteri ve piyeslerde yer almıştır. Bu da Ali Yörenç’in ileride oyunculuk mesleği yapacağını ve bu mesleğe yatkın olduğunu çevresine, ailesine göstermiştir.

Ali Yörenç’in oyunculuk yapmak için kendince uygun zamanın geldiğini düşündüğünde, gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra, ilk olarak annesinin senaristliğini yaptığı projelerde yer almaya başlamıştır.

Hobileri arasında animasyon ve çizgi filmler olan yakışıklı oyuncu aynı zamanda dövme tutkunudur. Vücudunun birçok yerinde dövmesi bulunur.

Ayrıca çocuk yaşlardan beri basketbol ile ilgilenmiş, 10 yılı aşkın süredir basket oynamış fakat bacağından ve ayağından aldığı darbeler yüzünden önemli sakatlık geçirmiştir.

Bu sakatlık kendisinin sporla olan bağını koparmamış sadece farklı alanlara kaymasına neden olmuştur. Tenis sporuyla ilgilenen Ali Yörenç’in katıldığı turnuvalardan aldığı birkaç şampiyonluk kupası vardır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain