Menu

Aleyna Tilki Kimdir Nerelidir? Boyu Ve Kilosu Kaç?

aleyna-tilki
Aleyna Tilki Biyografisi
28 Mart 2000 doğumlu olan Aleyna Tilki 16 yaşında bir lise öğrencisidir. İstanbul Maltepe’de doğan Aleyna Tilki bu semtte büyümüştür. Aslen Konyalı olan Tilki’nin babası bir Rus göçmenidir. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç kız adını ilk olarak ‘Yetenek Sizsiniz’ isimli yarışma programıyla duyurmuştur.

Tilki uzun bir süreden beridir şarkıcılıkla para kazanmaktadır. Sesi ve fiziğiyle dikkat çeken Tilki son olarak Emrah Karaduman’la gerçekleştirdiği ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.16 yaşında olan Aleyna Tilki’nin boyu 1,65 santim ve kilosu da 48’dir.

Son dönemlerde iyi bir çıkış yakalayan isimlerden birisi olan Aleyna Tilki, en çok konuşulan ünlü isimlerden birisi olmuştur. Emrah Karaduman’la gerçekleştirdiği düet şarkı ‘Cevapsız Çınlama’ seslendiren Aleyna Tilki, güzelliği ve fiziğiyle dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Şarkı dinlenilen platformlarda listelere girdiği ilk haftadan itibaren 7 milyon üzerinde izleme almasıyla tanıdığımız Aleyna Tilki’nin biyografisine yazımızda yer verdik.

Aleyna Tilki ve Kariyeri

2004 senesinde ‘Yetenek Sizsiniz’ isimli yarışma programına katılan Tilki, bu programda ‘Gesi Bağları’ isimli türküyü kendi yorumuyla seslendirmiştir. Yarışmaya katıldığı sıralarda daha 14 yaşında olan Tilki, yaşına karşın sesinin güzelliğiyle izleyicinin beğenisini toplamıştır.

Yarışmada ikinci tura gelindiği zaman elenen Tilki, İskender Paydaş ile çalışmaya başlamıştır. Murta Boz’un ‘Janti’ adlı albümünde bir şarkıya vokal yapan Tilki, bu çalışmanın sonrasında Emrah Karaduman’la düet çalışmasını gerçekleştirmiştir. Bir programda yaptığı röportajda, psikoloji eğitimi almayı istediğini belirtmiştir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain